Results from "Europe-Asia" Cup - 2012 - Amateur RS Latin Saturday, 17 November 2012
Advertisement
If you do not want to see those adverts Become a member!
Check how to advertise your product with us

"Europe-Asia" Cup - 2012
Russia - Ekaterinburg Saturday, 17 November 2012

Amateur RS Latin Saturday, 17 November 2012

Final

1  Maksim Belan & Elena Salazkina Russia
2  Evgeniy Korotonozhkin & Veronika Zubova Russia
3  Alfred Makhmuradzhaev & Yanina Akimova Russia
4  Anton Filippov & Inna Kolpakova Russia
5  Eduard Gatin & Irina Ufimtseva Russia
6  Ivan Vlasenko & Kamilla Vakhitova Russia
Do not like adverts?   Become a member!

Semi-final

7  Andrej Blokhin & Valeriya Blokhina (aka Kataykina) Russia
7  Andrei Rakitin & Polina Sukhneva Russia
9  Aleksey Pieiganovich & Veronika Gushca Byelorussia
10  Pavel Kokhanovskiy & Polina Sokolova Russia
11  Eduard Ponomarev & Anastasiya Dubrovina Russia
12  Vyacheslav Golubkov & Aleksandra Kritinina Russia
12  Mikhail Yakovlev & Anastasiya Vorobeva Russia
14  Ivan Stolbov & Alina Pozdeeva Russia

Quarter-final

15  Aleksandr Plotnikov & Vladlena Rybakova Russia
16  Aleksandr Ivanov & Mariya Usanina Russia
17  Danil Koryapin & Marina Donkeeva Russia
18  Ivan Kudashev & Kseniya Sokolova Russia
19  Maksim Aleksandrov & Mariya Svetlichnaya Russia
20  Roman Pervukhin & Olesya Simakova Russia
21  Aleksandr Afanasev & Sofya Afanaseva Russia
21  Mikhail Mikhalev & Darya Koshutina Russia
21  Sergey Zelyanin & Valeriya Komissarova Russia
24  Aleksandr Vlasov & Izabella Simonyan Russia
25  Nikita Popov & Elena Cherkasova Russia
26  Renat Mutigullin & Nelya Likhenko Russia
26  Nikita Zubkov & Yuliya Grishina Russia

Round 2 (top 48)

28  Artem Borovinskiy & Alisa Hajrzamanova Russia
29  Aleksandr Potkin & Darya Kakurina Russia
29  Pavel Talibullin & Kseniya Berseneva Russia
31  Timur Sarvarov & Svetlana Kokoulina Russia
31  Vladimir Shipitsin & Mariya Lobanova Russia
33  Danil Poltavskiy & Alena Guryanova Russia
33  Mikhail Zakharov & Ekaterina Shterkel Russia
35  Aleksandr Inzhievskiy & Sofya Gert Russia
36  Aleksey Ishmuratov & Aleksandra Scherbinina Russia
36  Maksim Kopytov & Polina Kopeva Russia
38  Renat Bakiev & Valeriya Kosintseva Russia
38  Aleksandr Funk & Darya Vorobeva Russia
38  Mikhail Sufiyanov & Anastasiya Bormotova Russia
41  Daniil Danilov & Nataliya Sufidyanova Russia
42  Evgeniy Guschin & Elizaveta Shashova Russia
43  Andrey Degtyarev & Yuliya Yakovleva Russia
43  Egor Nedorostov & Ekaterina Uzkikh Russia
43  Alexandr Ovchinnikov & Darya Rogovaya Russia
46  Aleksandr Biryuchev & Ekaterina Popova Russia
47  Evgeniy Gavrilov & Kristina Nikitukha Russia
47  Aleksandr Mednov & Alina Ibraeva Russia

Round 1 (top 61)

49  Anton Burkov & Anastasiya Korchevskaya Russia
49  Aleksandr Kuznetsov & Tatyana Ugodenko Russia
51  Ilya Zelenin & Kristina Shkliaeva Russia
52  Ruslan Kukushkin & Valeriya Shadrina Russia
53  Aleksandr Muchkin & Anna Shamsieva Russia
54  Shamil Hafizov & Lada Isakova Russia
55  Sergey Buryan & Lolita Morozova Russia
55  Evgeniy Usoltsev & Olga Bessarab Russia
57  Sergey Gusev & Natalya Chen Russia
57  Andrey Panfilenkov & Olga Panfilenkova Russia
57  Anatoliy Polyakov & Mariya Pykhteeva Russia
60  Evgeniy Sevastyanov & Elena Mishina Russia
61  Artur Shayahmetov & Inna Mochalova Russia
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}