Results from "Europe-Asia" Cup - 2012 - WDSF International Open Standard Saturday, 17 November 2012
Check how to advertise your product with us

"Europe-Asia" Cup - 2012
Russia - Ekaterinburg Saturday, 17 November 2012

WDSF International Open Standard Saturday, 17 November 2012

Final

1  Ivan Novikov & Anna Barbacheva Russia
2  Dmitriy Pleshkov & Anastasia Kulbeda Russia
3  Nikita Kadnikov & Yuliya Mischenko Russia
4  Dmitriy Berdinskiy & Ella Naumova Russia
5  Alexandru Birca & Karyna Neginska Moldova
6  Artem Belmega & Darya Kuzmenko Ukraine
Advertisement
Do not like adverts?   Become a member!

Semi-final

7  Andrey Loginov & Nadezhda Yashkina Russia
8  Viesturs Varavs & Ksenija Lucko Latvia
9  Rafail Feyzikov & Olga Efremova Russia
9  Aleksey Pieiganovich & Veronika Gushca Byelorussia
11  Petr Kulikov & Ekaterina Bondareva Russia
12  Aleksandr Ivanov & Mariya Usanina Russia

Quarter-final

13  Ilya Kolotushkin & Darya Smagina Russia
14  Pavel Kokhanovskiy & Polina Sokolova Russia
15  Aleksandr Akimenko & Regina Khlynova Russia
15  Denis Karpov & Darya Erohina Russia
17  Vyacheslav Golubkov & Aleksandra Kritinina Russia
18  Denis Malyustin & Maria Smirnova Russia
19  Gleb Bayborodskikh & Alina Bayborodskikh Russia
20  Oleg Chaykovskiy & Natalya Buzina Russia
21  Aleksandr Ershov & Vera Blaginina Russia
22  Vladislav Mikov & Alina Karacheva Russia
22  Mikhail Skorobogatov & Kseniya Churkina Russia
22  Roman Tychkin & Ekaterina Konchugova Russia

Round 2 (top 48)

25  Sergey Koryakov & Ruslana Vasileva Russia
25  Nikita Popov & Elena Cherkasova Russia
27  Mikhail Danko & Ekaterina Sergienko Russia
28  Dmitriy Medelyaev & Diana Dvoryankina Russia
29  Anton Sokolov & Anastasiya Sukhareva Russia
30  Rustam Khasanov & Anna Polyakova Russia
30  Roman Melnikov & Margarita Dyachenko Russia
32  Egor Kamalutdinov & Kristina Raspopova Russia
32  Evgeniy Koshkin & Alena Borisova Russia
34  Aleksey Mitryashin & Anna Perova Russia
35  Aleksandr Afanasev & Sofya Afanaseva Russia
36  Mikhail Larin & Yuliya Pupysheva Russia
37  Kirill Seregichev & Marina Yudakhina Russia
38  Aleksandr Ryazanov & Ekaterina Timshina Russia
39  Mikhail Sufiyanov & Anastasiya Bormotova Russia
39  Pavel Talibullin & Kseniya Berseneva Russia
41  Andrey Degtyarev & Yuliya Yakovleva Russia
41  Evgeniy Guschin & Elizaveta Shashova Russia
41  Danil Koryapin & Marina Donkeeva Russia
41  Mikhail Mikhalev & Darya Koshutina Russia
41  Aleksandr Vlasov & Izabella Simonyan Russia
46  Bogdan Mikhalenkov & Anastasiya Kislitsina Russia
47  Egor Nedorostov & Ekaterina Uzkikh Russia
48  Vladimir Gaydash & Diana Evdokimova Russia

Round 1 (top 67)

10  Kiril Dimov & Stela Shapkova Bulgaria
10  Oleg Nazarov & Aleksandra Pogodina Russia
12  Evgeniy Gavrilov & Kristina Nikitukha Russia
13  Sergey Eremin & Valentina Gusarova Russia
13  Nikita Ragozin & Polina Shipiguzova Russia
15  Aleksandr Mednov & Alina Ibraeva Russia
16  Garik Atanesyan & Tagui Markosyan Armenia
16  Aleksandr Potkin & Darya Kakurina Russia
16  Mark Velichko & Anna Temruk Russia
19  Aleksandr Funk & Darya Vorobeva Russia
20  Vladimir Vyatkin & Aleksandra Nemkina Russia
21  Aleksandr Balashov & Yuliya Kolesnikova Russia
21  Daniil Danilov & Nataliya Sufidyanova Russia
21  Anatoliy Polyakov & Mariya Pykhteeva Russia
24  Anton Burkov & Anastasiya Korchevskaya Russia
24  Sergey Zelyanin & Valeriya Komissarova Russia
26  Sergey Gusev & Natalya Chen Russia
26  Aleksandr Muchkin & Anna Shamsieva Russia
26  Egor Prokhorov & Olesya Sheveleva Russia
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}