Results from German Open 2011 - GOC Juvenile II Standard Thursday, 18 August 2011
Advertisement
If you do not want to see those adverts Become a member!
Check how to advertise your product with us

German Open 2011
Germany - Stuttgart Tuesday, 16 August 2011

GOC Juvenile II Standard Thursday, 18 August 2011

Final

1  Daniil Pisankin & Arina Marukhina Russia
2  Evgeniy Nikitin & Yuliya Khurtina Russia
3  Alin Andrei Beca & Elena Catalina Tampau Romania
4  Veaceslav Nagailic & Cristina Batrincea Moldova
5  Vladislav Untu & Aleksandrina Oltyants Moldova
6  Sebastian-Alin Zicoane-Heler & Anca Copos Romania
Do not like adverts?   Become a member!

Semi-final

7  Glenn Richard Boyce & Lydia Hedges England
8  Danila Mazur & Anastasiya Polonskaya Russia
8  Daniil Savin & Agata Pugacheva Russia
10  Georgiy Shvets & Elizaveta Savenko Russia
11  Karolis Burneikis & Izabela Shekaite Lithuania
12  Valentin Kravchenko & Anastasiya Guryanova Russia
13  Vsevolod Kovalenko & Mariya Baltachi Russia

Do you want to look like our Elite Performers? Order your dancewear, shoes, accessories from our shop or visit us on-line.

Quarter-final

14  Nikita Kovalev & Maryya Vysotskaya Ukraine
15  Artem Erkaev & Darya Bondareva Russia
16  Daniels Simosons & Sara Zuberga Latvia
17  Maksim Goryachok & Inna Geval Ukraine
17  Kristers Smits & Melissa Bessonova Latvia
19  Jakov Kostjanko & Katerina Maijorova Estonia
19  Vladimir Terentev & Yuliya Fedorova Russia
21  Egor Nesterenko & Kristina Sedunova Russia
22  Catalin Terescenco & Mihaela Secrieru Moldova
23  Tore Lund & Tiara-Sophia Wibawa Denmark
24  Daniil Piazenko & Alina Jankauskaite Lithuania
25  Roman Havric & Olga Moraru Moldova

Round 2 (top 48)

26  Leon Istratiy & Elizaveta Vikulova Russia
26  Radu Samoila & Teona Savin Romania
26  Vladimir Shishov & Irina Davydova Russia
29  Paul Cioloca & Antonia Bacos Romania
29  Mamertas Lozys & Skaiste Jazilionyte Lithuania
29  Vlad Malii & Andreea Pascarenco Moldova
29  Igor Vanyukov & Polina Barsukova Russia
33  Tudor Muresan & Ana Cirdan Romania
33  Nikita Novikov & Kseniya Evseeva Russia
33  Dmitry Ronzhin & Aleksandra Raskatova Russia
36  Andrey Finogenov & Darya Klemzikova Russia
36  Andrey Prikhodko & Kristina Pischugina Kazakhstan
36  Nikita Saliev & Milana Kuznetsova Kazakhstan
36  Vladislav Stepanov & Albina Makina Russia
40  Aleksey Zakharov & Mariya Plyaskina Russia
41  Egor Filev & Yana Nikitina Russia
41  Vlad Nicolae Robu & Anda Silaghi Romania
43  Marius Eric Nitu & Ioana Daiana Stanciu Romania
44  Alexandru Herciu & Ariana Cheteles Romania
45  Matvey Bykov & Viktoriya Kormacheva Russia
46  Pavel Gorbachev & Elizaveta Galaktionova Russia
47  Vladislav Abushenko & Dariya Sizikova Russia
47  Márk Nagy & Liza Vörös Hungary

Round 1 (top 95)

49  Krisjarlet Kivisaar & Silvia Susanne Barjabin Estonia
49  Bogdan Panyukov & Aleksandra Krivushkova Russia
49  Vladislav Ponkratov & Sofiya Glyanenko Russia
49  Evgeniy Shulyak & Elizaveta Polyanskaya Russia
53  Ilia Krevskiy & Anastasiya Maksimenkova Russia
53  Nikita Varest & Polina Gusyatskaya Russia
55  Sergey Selyuk & Ekaterina Raspopova Russia
55  Cristian Vladicescu & Paulina Golban Moldova
57  Rodion Bokov & Anastasiia Demianenko Cyprus
58  Timofey Aleshin & Jaroslava Zinina Russia
58  Ivan Ishanov & Sofya Melikyan Russia
58  Oleksandr Kopachevskiy & Alina Abu Ukraine
58  Nikita Velma & Polina Beloedova Russia
62  Gheorghe Ciumasu & Andreea Grama Moldova
62  Iivo Töysä & Ester Pentikäinen Finland
64  Miroslav Bonev & Lora Dankova Bulgaria
64  Kostyantin Geraymovich & Katerina Yavorska Ukraine
64  Raul Andrei Mihoc & Adelina Pelin Romania
67  Laviniu Ionut Gradea & Maria Teodora Stanciu Romania
67  Kaur Pesor & Reti Ojasalu Estonia
67  Daniil Safronov & Mariya Nikitina Russia
67  Oleksandr Savchuk & Natalja Leluk Ukraine
71  Matvey Korneev & Alina Pestereva Russia
72  Egor Alkhimov & Yana Borisova Russia
73  Bogdan Nicolae Asaftei & Daria Tutunaru Romania
73  Timofey Makarenko & Arevik Babakhanyan Russia
73  Savely Saltymakov & Alina Lebedko Russia
73  Nikita Yatsun & Elisabeth Yatsun Germany
77  Alan Aleksander Antriainen & Nastasija Kauts Estonia
78  Danila Kuzmenko & Anna Paramzina Russia
79  Daniyar Abenov & Aleksandra Rakhmankulova Kazakhstan
79  Roman Yunkind & Anna Kim Kazakhstan
81  Davyd Filosin & Kamila Esekina Kazakhstan
82  Alexey Guselnikov & Diana Epeykina Russia
82  Yaroslav Lyalenkov & Elizaveta Gavrilina Russia
82  Aleksandr Markin & Iona Miskevich Russia
82  Artem Nikashin & Elizaveta Postnikova Russia
82  Robert Petersh & Elina Ablyamitova Russia
82  Nikita Romanov & Darya Seryakova Russia
82  Gleb Rusakov & Evgeniya Semenova Russia
89  Raul Isgandarov & Nargiz Guliyeva Azerbaijan
89  Efrem Kuzmichenko & Samira Harez Germany
91  Andrey Egay & Anna Kurnosova Russia
91  Constantin Elvin & Carina Monica Adochitei Romania
91  Andrej Kulik & Nicole Balski Germany
91  Mattia Mantovan & Elena Larentis Italy
91  Batyrkhan Rakhmetullin & Diana Almagambetova Kazakhstan
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}