Results from Golden Step Cup 2016 - Junior II Standard Sunday, 27 November 2016
Check how to advertise your product with us

Golden Step Cup 2016
Russia - Moscow Saturday, 26 November 2016

Junior II Standard Sunday, 27 November 2016

Final

1  Kirill Ivanov & Alena Trigubko Russia
2  Vladislav Zhigarev & Diana Epeykina Russia
3  Maxsim Proskurin & Viktoriya Vorontsova Russia
4  Maxsim Zaharov & Olga Chugunova Russia
5  Nikita Puchkov & Yana Minakova Russia
6  Oleg Vergasov & Tatiana Rot-Serova Russia
Advertisement
Do not like adverts?   Become a member!

Semi-final

7  Georgiy Kars & Irina Frolenkova Russia
8  Viacheslav Plyatsok & Alina Vlasova Russia
9  Filipp Kochanov & Maria Evseeva Russia
10  Daniil Kapkov & Yana Lykova Russia
11  Petr Vurdov & Veronika Zharova Russia
12  Dmitriy Prokhorenko & Evgeniya Ageeva Russia

Quarter-final

13  Nikita Moiseenko & Elena Makarova Russia
14  Vladimir Sharapenko & Polina Kuriez Russia
15  Timur Kabisov & Daria Kazantseva Russia
15  Dmitriy Novikov & Kseniya Zubkova Russia
17  Alexander Malkin & Anastasia Pridachkina Russia
18  Aleksandr Komarov & Kseniya Knyazeva Russia
19  Danil Kolomiets & Daria Kolomiets Moldova
20  Pavel Syrov & Kristina Yarovaya Russia
21  Andrey Prokip & Anastasiya Koroleva Russia
22  Viktor Zuzin & Yuliya Danilova Russia
23  Georgiy Puzenko & Mariya Remizova Russia
24  Avenir Bochin & Mariya Rumyanceva Russia

Round 2 (top 48)

25  Alexander Korepanov & Aleksandra Aleeva Russia
25  Ivan Krasko & Mariya Grishkina Russia
25  Dmitriy Shichkin & Polina Bogorodskaya Russia
28  Aleksandr Kazmin & Alexandra Novikova Russia
29  Yegor Kretov & Violetta Leonenko Russia
29  Semen Yuriev & Svetlana Nesterovich Russia
31  Georgiy Sladkov & Kseniya Kurganova Russia
31  Nikita Tsarev & Mariya Nazina Russia
33  Roman Gultyaev & Polina Sidorova Russia
33  Ivan Lartsyn & Ekaterina Chernyakova Russia
35  David Kalantaryan & Maria Kameneva Russia
36  Denis Ivanov & Ksenia Kolosova Russia
36  Bogdan Mikheev & Sofia Barakchyan Russia
36  Daniil Sidnin & Anastasia Agafoshkina Russia
39  Viktor Kiselev & Milena Efymenko Russia
40  Egor Plotnikov & Anastasia Kibis Russia
41  Maxim Inyutkin & Daria Gorodnaya Russia
42  Bogdan Martynov & Arina Korshunova Russia
43  Ilya Polyakov & Alina Yunikova Russia
44  Ilya Gerasimov & Daria Gorohova Russia
45  Artem Klenkin & Valeriya Alkina Russia
46  Yegor Smodlev & Elizaveta Nikitina Russia
47  Artem Gudov & Valeria Polotnyak Russia
47  Vladimir Kurbatov & Jana Vasina Russia

Round 1 (top 55)

49  Alexey Ponarin & Alina Tinkova Russia
50  Maksim Mishkin & Mariya Pimenova Russia
51  Saveliy Filyakin & Polina Kirichenko Russia
52  Gleb Barabanov & Anastasiya Pavlova Russia
52  Vladislav Gorokhov & Angelina Zaretskaya Russia
54  Maksim Arsirij & Sofya Pasynkova Russia
54  Timofey Gripich & Arina Palatkina Russia
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}

{11}



#{text}