Results from Golden Step Cup 2016 - Junior I Latin Saturday, 26 November 2016
Check how to advertise your product with us

Golden Step Cup 2016
Russia - Moscow Saturday, 26 November 2016

Junior I Latin Saturday, 26 November 2016

Final

1  Sharif Mirhanov & Anna Dolgopolova Russia
2  Egor Novikov & Darya Prusakova Russia
3  Leonid Troyanov & Valeriya Sergeyeva Russia
4  Peter Tatar & Tatiana Panaitova Russia
5  Igor Stifutin & Polina Kalashnikova Russia
6  Aleksandr Kasatkin & Mariya Artamonova Russia
Do not like adverts?   Become a member!

Semi-final

7  Aleksandr Kotov & Yaroslava Lukyanova Russia
8  Daniil Novikov & Dana Kulakova Russia
9  Dmitriy Shichkin & Polina Bogorodskaya Russia
10  Maksim Yashelin & Almira Aleksanyan Russia
11  Vladislav Koshelev & Elena Saetskaya Russia
12  Artur Mikryukov & Kseniya Kadikova Russia

Quarter-final

13  Anton Marcus & Alisa Grigorieva Russia
14  Egor Volkov & Ekaterina Fabrina Russia
15  Daniil Kukuevsky & Sofiya Rusakova Russia
16  Ivan Zhukov & Kamilla Fattyahova Russia
17  Oleg Chernyshev & Veronika Gireyko Russia
18  Arseniy Afonin & Stanislava Shlyahtina Russia
19  Dmitry Ovsyannikov & Arina Begun Russia
20  Stanislav Zhilin & Aleksandra Rakova Russia
21  Rafael Agaev & Anna Panova Russia
22  Yuriy Antonov & Nataliya Mednikova Russia
23  Daniil Ermilov & Maria Zelenova Russia
24  Sergey Barinov & Anna Nikolaeva Russia
24  Avenir Bochin & Mariya Rumyanceva Russia

Round 2 (top 48)

26  Georgiy Puzenko & Mariya Remizova Russia
27  Vadim Kuzminchuk & Alisa Gnutova Russia
28  Alexander Kharlamov & Anna Fedoseeva Russia
28  Serafim Nazin & Elizaveta Popova Russia
30  Georgiy Alekseev & Viktoriya Mikhailova Russia
30  Gleb Saberov & Varvara Alekseeva Russia
32  Konstantin Grebenikov & Tatyana Maryukhina Russia
33  Nikita Sorokin & Kseniya Chekutova Russia
34  Georgiy Kapitanov & Alena Kalutskyh Russia
34  Anton Kotlinskiy & Elena Tsareva Russia
36  Ivan Trofimov & Daria Guseva Russia
37  Maxim Sautkin & Maria Kiryanova Russia
37  Roman Shmelev & Kseniya Kozyreva Russia
39  Dmitry Fabrichnov & Kseniya Kondraleva Russia
40  Vahe Ayrapetyan & Maria Grigorieva Russia
41  Alexander Novikov & Alina Karateeva Russia
42  Maksim Nikolskiy & Polina Girdo Russia
43  Andrej Grigorev & Mariya Roshal Russia
44  Ivan Yakovlev & Daria Verstakova Russia
45  Sergey Salashchenko & Mariya Kiseleva Russia
45  Stanislav Varvarin & Veronika Levshina Russia
47  Kirill Grishin & Polina Maschenok Russia
48  Grigoriy Udovenko & Lada Dementieva Russia

Round 1 (top 76)

49  Nikita Abramov & Arina Ivanova Russia
49  Kirill Kots & Taisiya Kryukova Russia
51  Aleksei Filiakin & Ulyana Kokoreva Russia
51  Pavel Igonin & Inna Fedyushina Russia
53  Vladimir Kokorinov & Kseniya Sorokina Russia
53  Timofey Kutateladze & Darya Kryukova Russia
55  Mihail Isaev & Elizaveta Larikova Russia
56  Dmitriy Alimov & Lolita Mikheyeva Russia
56  Rostislav Mironov & Angelina Lobatsevich Russia
58  Nikita Bojchenko & Yulia Sorokina Russia
58  Gleb Sinelshchikov & Anna Kokurina Russia
58  Alexander Zakharov & Daria Krivonogova Russia
61  Kirill Pashkov & Yuliya Grisheneva Russia
61  Sergey Pita & Ekaterina Zabolotnaya Russia
63  Jaroslav Kotelnikov & Yana Fedoskova Russia
64  Andrei Chernitsov & Polina Yarochkina Russia
64  Mikhail Zimen & Katerina Rybka Ukraine
66  Oleg Babakin & Aleksandra Batskih Russia
66  Andrej Kalachkov & Sofia Virich Russia
68  Ivan Vasin & Olga Khromova Russia
69  Anton Nemirov & Daria Potoker Russia
69  Egor Sergienko & Polina Uryadinskaya Russia
71  Yurij Febenchuk & Daria Kuzmina Russia
72  Vladislav Gavrilov & Polina Borisova Russia
73  Dmitriy Bykasov & Viktoriya Peskovskaya Russia
73  Vyacheslav Zhuravlev & Tatyana Garshina Russia
75  Alexander Snezhko & Kristina Kostrichkina Russia
76  Alexey Ryabtsev & Alina Veprintseva Russia
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}

{11}



#{text}