Results from Golden Step Cup 2016 - Junior I Standard Sunday, 27 November 2016
Advertisement
If you do not want to see those adverts Become a member!
Check how to advertise your product with us

Golden Step Cup 2016
Russia - Moscow Saturday, 26 November 2016

Junior I Standard Sunday, 27 November 2016

Final

1  Fedor Salnikov & Anna Mamedova Russia
2  Leonid Troyanov & Valeriya Sergeyeva Russia
3  Peter Tatar & Tatiana Panaitova Russia
4  Daniil Novikov & Dana Kulakova Russia
5  Maksim Apaev & Margarita Evstigneeva Russia
6  Aleksandr Kotov & Yaroslava Lukyanova Russia
Do not like adverts?   Become a member!

Semi-final

7  Artur Mikryukov & Kseniya Kadikova Russia
8  Vladislav Koshelev & Elena Saetskaya Russia
9  Anton Marcus & Alisa Grigorieva Russia
10  Rafael Agaev & Anna Panova Russia
11  Egor Volkov & Ekaterina Fabrina Russia
12  Igor Stifutin & Polina Kalashnikova Russia

Quarter-final

13  Avenir Bochin & Mariya Rumyanceva Russia
14  Vadim Kuzminchuk & Alisa Gnutova Russia
15  Sergey Barinov & Anna Nikolaeva Russia
15  Aleksey Smirnov & Kseniya Kolomiets Russia
17  Dmitriy Shichkin & Polina Bogorodskaya Russia
18  Georgiy Puzenko & Mariya Remizova Russia
19  Daniil Ermilov & Maria Zelenova Russia
20  Vladislav Ettinger & Mariya Guseva Russia
21  Piotr Tishchenko & Anna Bochagova Russia
22  Georgiy Alekseev & Viktoriya Mikhailova Russia
23  Aleksandr Kasatkin & Mariya Artamonova Russia
24  Dmitry Ovsyannikov & Arina Begun Russia

Round 2 (top 49)

25  Daniil Kukuevsky & Sofiya Rusakova Russia
25  Ivan Zhukov & Kamilla Fattyahova Russia
27  Gleb Saberov & Varvara Alekseeva Russia
27  Stanislav Varvarin & Veronika Levshina Russia
29  Maxim Sautkin & Maria Kiryanova Russia
30  Georgiy Kapitanov & Alena Kalutskyh Russia
31  Maxim Toloknov & Adelina Gumberidze Russia
32  Nikita Abramov & Arina Ivanova Russia
32  Stanislav Zhilin & Aleksandra Rakova Russia
34  Ivan Yakovlev & Daria Verstakova Russia
35  Sergey Salashchenko & Mariya Kiseleva Russia
36  Maksim Nikolskiy & Polina Girdo Russia
37  Alexander Novikov & Alina Karateeva Russia
38  Dmitry Fabrichnov & Kseniya Kondraleva Russia
38  Roman Shmelev & Kseniya Kozyreva Russia
40  Kirill Grishin & Polina Maschenok Russia
41  Kirill Kots & Taisiya Kryukova Russia
42  Dmitriy Sveshnikov & Evgeniya Averbukh Russia
43  Timofey Kutateladze & Darya Kryukova Russia
44  Yurij Febenchuk & Daria Kuzmina Russia
45  Nikita Bojchenko & Yulia Sorokina Russia
45  Vladimir Kokorinov & Kseniya Sorokina Russia
47  Gleb Sinelshchikov & Anna Kokurina Russia
48  Rostislav Mironov & Angelina Lobatsevich Russia
48  Egor Nugaev & Alina Pervukhina Russia

Round 1 (top 70)

50  Pavel Igonin & Inna Fedyushina Russia
50  Pavel Metelkov & Alismargaret Duffy Russia
52  Mihail Isaev & Elizaveta Larikova Russia
53  Arseniy Kolesov & Idel Yusipova Russia
53  Sergey Pita & Ekaterina Zabolotnaya Russia
55  Jaroslav Kotelnikov & Yana Fedoskova Russia
56  Mikhail Maslov & Anna Tikunova Russia
56  Mikhail Zimen & Katerina Rybka Ukraine
58  Roman Fandeev & Alina Vostrova Russia
58  Aleksei Filiakin & Ulyana Kokoreva Russia
58  Andrej Kalachkov & Sofia Virich Russia
61  Maksim Dolgopolov & Mariya Kurbatova Russia
61  Kirill Pashkov & Yuliya Grisheneva Russia
63  Ivan Vasin & Olga Khromova Russia
64  Egor Sergienko & Polina Uryadinskaya Russia
65  Vyacheslav Zhuravlev & Tatyana Garshina Russia
66  Oleg Babakin & Aleksandra Batskih Russia
67  Dmitriy Alimov & Lolita Mikheyeva Russia
68  Anton Nemirov & Daria Potoker Russia
68  Alexander Shahnazarov & Valeriya Edokimova Russia
70  Dmitriy Bykasov & Viktoriya Peskovskaya Russia
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}

{11}



#{text}