Results from Golden Step Cup 2016 - Juvenile II Latin Sunday, 27 November 2016
Check how to advertise your product with us

Golden Step Cup 2016
Russia - Moscow Saturday, 26 November 2016

Juvenile II Latin Sunday, 27 November 2016

Final

1  Alexei Kozihin & Kseniya Kovalenko Russia
2  Maksim Mendeleev & Valeriya Chuvashova Russia
3  Georgiy Kulev & Maria Ivanova Russia
4  Kirill Tochilin & Lejla Bevzyuk Russia
5  Grigorij Bozhevskij & Stefaniya Shahraj Russia
6  Artemiy Hoba & Alika Porokhnyavaya Russia
Advertisement
Do not like adverts?   Become a member!

Semi-final

7  Sergey Barinov & Viktoriya Mishanina Russia
8  Anton Kotlinskiy & Elena Tsareva Russia
9  Gleb Morozov & Milana Stafievskaya Russia
10  Ilya Kondrikov & Aleksandra Ionina Russia
11  Igor Antiya & Aleksandra Pletneva Russia
12  Iliya Belkov & Veronika Bogacheva Russia

Quarter-final

13  Semen Kruglov & Kapitalina Matveenko Russia
14  Timofey Metelkin & Aleksandra Kozlova Russia
15  Yasin Bocharov & Kapitalina Grigoriyeva Russia
16  Kirill Alekseev & Mariya Prohorova Russia
17  Maxim Toderasco & Evghenia Manu Greece
18  Egor Hamko & Diana Bloshentseva Byelorussia
19  Alexander Shcherbakov & Eva Welsh Russia
20  Alexander Gaprindashvili & Anastasiya Kuznetsova Russia
20  Alexander Mikhalin & Anna Filatova Russia
22  Andrej Cheglakov & Polina Cheglakova Russia
23  Vsevolod Buchkovskij & Elizaveta Popova Russia
24  Nikita Roshchin & Ulyana Bykova Russia

Round 1 (top 43)

25  Anton Goryaynov & Eva Tryahova Russia
26  Dmitrij Kuzin & Elizaveta Minakova Russia
26  Dmitriy Uskov & Anastasia Asainova Russia
28  Evgeniy Pokrovskiy & Angelika Yushkevich Russia
29  Daniil Sklyar & Elizaveta Levochko Russia
30  Andrey Gusev & Yuliya Smirnova Russia
31  Albert Demin & Elizaveta Kolganova Russia
32  Vasiliy Smurygin & Maria Kandashova Russia
33  Aleksey Kagramanyan & Varvara Novickaya Russia
34  Iliya Korobtsev & Anna Pilyaeva Russia
34  Maksim Petoshin & Darina Potankina Russia
36  Roman Brynov & Maria Chiglyakova Russia
37  Artemiy Solyannikov & Maria Drobnova Russia
38  Aleksandr Emelyantsev & Darya Kolchugina Russia
39  Alexander Tsalpanov & Vera Sherneva Russia
40  Igor Denisov & Diana Savina Russia
41  Alexander Uriev & Varvara Kopylova Russia
42  Alexander Frolov & Karina Nevmynova Russia
42  Nikita Kurcheshov & Vasilisa Tsokur Russia
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}

{11}



#{text}