Results from ADO Asian Tour - Korean Open Championships - Professional Latin Sunday, 05 March 2017
Advertisement
If you do not want to see those adverts Become a member!
Check how to advertise your product with us

ADO Asian Tour - Korean Open Championships
Korea (South) - Seoul Sunday, 05 March 2017

Professional Latin Sunday, 05 March 2017

Final

1  Stefano Di Filippo & Daria Chesnokova USA
2  Dorin Frecautanu & Marina Sergeeva Moldova
3  Nikita Brovko & Olga Urumova Russia
4  Nino Langella & Andra Vaidilaite Italy
5  Massimo Arcolin & Laura Zmajkovicova Italy
6  Emanuele Soldi & Elisa Nasato Italy
Do not like adverts?   Become a member!

Semi-final

7  Pavel Zvychaynyy & Oxana Lebedew Germany
8  Manuel Frighetto & Dariya Sereda Italy
8  Valera Musuc & Nina Trautz Germany
10  Mirco Risi & Svetlana Borisova Italy
11  Sergey Gusev & Anastassia Usoltseva Russia
12  Yi Long Xu & Lin Yue Shi China

Quarter-final

13  Kim Minje & Han Hyebin Korea (South)
14  Jaeho Jung & So-yeon Yoon Korea (South)
15  Peter Erlbeck & Claudia Kreuzer Austria
16  Cao Zheng & Sun Fan Hong Kong
17  Dohyeon Kim & Sumyo Park England
17  Masashi Shibanishi & Aiko Nakano Japan
19  Woong Kyum & Chae Hee Korea (South)
20  Ernst Rych & Iris Beirith Germany
21  Yuki Suzuki & Ayaka Harada Japan
22  Tae Hoon Kwon & Eun Hye Lee Korea (South)
22  Xiao Liu & Dai Qing Liang China
22  Shohei Tsuji & Mariko Tsuji (aka Maeda) Japan

Round 2 (top 48)

25  Qiang Fu & Jing Wen Li China
26  Hyung Seok Lee & Jin Ah Kim Korea (South)
26  Hideyuki Seuchi & Tomoko Saiki Japan
28  Yoon Joohan & Ye Sale Ki Bae Korea (South)
28  Hiroyuki Nitta & Sakura Nitta Japan
30  Lee Haewook & Kim Sunju Korea (South)
30  Takashi Kajiya & Mai Shimizu Japan
32  Kim Jaehui & Gunhee Park Korea (South)
32  Seung Won Song & Sul Ki Kim Korea (South)
34  Jiho Sin & Jinsun Kong Korea (South)
35  Dae Chul Jung & O Sieon Korea (South)
36  Jong Hong Kim & Ryu Ji Ni Korea (South)
36  Woo Hong Sang & Ji Young Byun Korea (South)
36  Ken Sugisawa & Minori Izumimoto Japan
40  Lee Sang-min & Lee Dan Bi Korea (South)
41  Je Hyeonseong & Dahee Lee Korea (South)
41  Cai Wen Xiang & Wanrong Wu China
43  Yusuke Kawai & Ayumi Kawai Japan
43  Tsuyoshi Suzuki & Yuka Suzuki Japan
45  Xu Kai & Zhao Xinyue China
45  Yuuji Tani & Satomi Kumagai Japan
47  Rex Chun-jen Hsu & Selena Wan-ling Hou Taiwan
47  Kyung Ho Park & Mihye Gi Korea (South)
47  Akihumi Takahashi & Yukiko Kamiwaki Japan

Round 1 (top 69)

49  Akitoshi Ono & Maya Sahara Japan
50  Zsolt Katona & Tímea Potys USA
50  Satoshi Nishikawa & Yukiko Soga Japan
52  Jungmin Kim & Nahyeon Kim Korea (South)
53  Jae Woon Kim & Yeonhee Lee Korea (South)
53  Lewis Lin & Liv Chen Taiwan
55  Mozac Chuang & Ariel Yu Taiwan
55  Junya Hosokawa & Ayumi Kino Japan
57  Moojin Jo & Ham Soejung Korea (South)
57  Kiwon Jung & Sumi Yun Korea (South)
59  Sung Kisun & Won Jaehee Korea (South)
61  Romwill Nishiyama & Tomomi Kiyota Japan
62  Kim Seongeun & Kim Gayeong Korea (South)
63  William Huang & Penny Liu Taiwan
64  Yong Kim & Bo Ram Lee Korea (South)
65  Mitsuyuki Iida & Akane Matuura Japan
65  Park Jeonghyun & Kim Minju Korea (South)
67  Lee Kyeongchan & Lee Kyung Ryun Korea (South)
68  Do Chan Kang & Jung Yun Kim Korea (South)
69  Marcos Miseon & Lee Miseon Korea (South)
70  Yuguang Wang & Junlin Liu Korea (South)
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}

{11}



#{text}