Results from Austrian Open Championships 2006 - Youth Standard Sunday, 19 November 2006
Check how to advertise your product with us

Austrian Open Championships 2006
Austria - Vienna Friday, 17 November 2006

Youth Standard Sunday, 19 November 2006

Final

1  Dmitriy Pugachev & Ulyana Fomenko Russia
2  Evaldas Sodeika & Viktorija Kunauskaite Lithuania
3  Olegs Kuznecovs & Jekaterina Perederejeva Latvia
4  Andrey Lugin & Alina Belousova Ukraine
5  Pavel Osin & Anastasiya Putilovskaya Russia
6  Vladimir Rudko & Mariya Ivanova Russia
7  Markus Hackl & Stefanie Krausz Austria
Do not like adverts?   Become a member!

Semi-final

8  Alari Liiv & Keit Speigel Estonia
9  Jaak Vainomaa & Irina Sitnik Estonia
10  Dmitriy Berdinskiy & Yana Neustroeva Russia
11  David Odstrcil & Beata Koblizkova Czech Republic
12  Simeon Timov & Dimitra Nikiforova Bulgaria
13  Eimantas Kalinauskas & Veronika Golodneva Lithuania
13  Egidijus Liaudanskas & Justina Inkrataite Lithuania

Quarter-final

15  Stiapan Hurskiy & Tasja Schulz Germany
15  Artur Zorin & Aleksandra Samorodskaya Byelorussia
18  Szymon Bozek & Michaela Riedlova Czech Republic
18  Volodymyr Liatov & Veronika Myshko Ukraine
18  Alen Pavlec & Tara Bohak Slovenia
21  Vladimirs Kurcevskijs & Ekaterina Selitskaia Latvia
22  Oleksander Mazur & Olesya Golub (aka Ilyushenko) Ukraine
23  Nikita Kolomeets & Michaela Haladova Czech Republic
24  Edgars Gerosins & Nikola Matjusenko Latvia

Round 2 (top 47)

25  Damir Haluzan & Tadeja Haluzan Slovenia
26  Mikhail Ostryakov & Marina Bevz Russia
26  Reinis Ozolins & Lilita Sergejeva Latvia
28  Tilo Pfalzgraff & Anja Pfalzgraff Germany
29  Kirill Kolobov & Margarita Zvonova Estonia
30  Sergiy Bezprozvannyy & Anastasiya Yargulova Ukraine
31  Motiejus Bagdonas & Kristina Bagrova Lithuania
31  Valerijus Osadchenko & Olga Osadchenko Lithuania
33  Zheko Zhekov & Vesela Slavova Bulgaria
34  Radim Brach & Hana Pikalova Czech Republic
34  Yevgen Bronnikov & Tetyana Rozhkova Ukraine
34  Matej Mesojedec & Spela Vegelj Slovenia
37  Miroslav Hyza & Lucie Benyskova Czech Republic
38  Yuriy Afonin & Anna Kozlova Russia
39  Marek Kolar & Veronika Mala Czech Republic
39  Juris Licis & Irina Lecebrina Latvia
39  Dmitry Stoborov & Ekaterina Krisanova Russia
39  Denis Tagintsev & Svetlana Borisova Russia
43  Mateusz Modzelewski & Katarzyna Szymanska Poland
44  Anatoliy Makashev & Yana Rudenko Ukraine
45  Miha Stefl & Ursa Tomazic Slovenia
45  Mikus Ulbins & Ieva Strautniece Latvia
47  Simon Suchal & Adriena Petrova Slovakia
48  Marek Haris & Simona Cechova Czech Republic

Round 1 (top 58)

49  Georgiy Cholan & Viktoriya Marinyak Ukraine
49  Anatoliy Kulay & Alina Kornyenko Ukraine
51  Dmitriy Prokhorov & Anna Krylova Russia
52  Sergiy Bylina & Muminat Minatullayeva Ukraine
53  Lubomir Mick & Adriana Dindofferova Slovakia
54  Yuriy Simachev & Karina Galustyan Russia
55  Michal Strnad & Veronika Smikova Czech Republic
56  Alexander Wonisch & Anja Höfler Austria
57  Rene Rak & Zarina Simkovicova Slovakia
58  Volodymyr Melnychyn & Khrystyna Sokhanych Ukraine
59  Maurizio Schirato & Katharina Würrer Austria
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}

{11}



Close the panel

sponsored items

You may also like




#{text}