Results from Austrian Open Championships - AOC Junior II Latin Sunday, 16 November 2014
Check how to advertise your product with us

Austrian Open Championships
Austria - Vienna Friday, 14 November 2014

AOC Junior II Latin Sunday, 16 November 2014

Final

1  Semen Khrzhanovskiy & Vitalina Bunina Russia
2  Egor Kulikov & Mariya Goroshko Russia
3  Danila Mazur & Anastasiya Polonskaya Russia
4  Eugen Petrisor Miu & Sandra Overballe Pedersen Denmark
5  Artem Tikhonravov & Sofiya Bobykina Russia
6  Kirill Pokorskiy & Ekaterina Avramenko Russia
Do not like adverts?   Become a member!

Semi-final

7  Kirill Nikolaev & Marina Makarenko Russia
8  Daniil Distergov & Dariya Marinesku Ukraine
9  Maksim Tsenbalov & Viktoriya Rozhina Russia
10  Stefano Galletto & Carlotta Bollea Italy
11  Ivan Tlustenko & Darya Shpigel Russia
11  Konstantin Vasilevskiy & Angelina Nedbaylo Russia
13  Giovanni Cena & Erica Di Maria Italy

Quarter-final

14  Shon Burshtein & Mishel Krys Germany
15  Evgeniy Mironov & Anzhelika Tsareva Russia
15  Catalin Valcu & Anastasia Grunzu Moldova
17  Igor Mikhaylovskiy & Diana Denisova Russia
17  Daniel Schmuck & Veronika Obholz Germany
19  Viktor Deev & Alina Ageeva Russia
20  Timofey Aleshin & Sofiya Kudinova Russia
21  Maksim Pugachev & Kira Oksas Russia
22  Marin Bragis & Valeriya Topalo Moldova
22  Peteris Kristers Skavronskis & Valerija Misela Petruna Latvia
24  Georg Kiryakov & Hristiana Burgazlieva Bulgaria
25  Georgi Kininchev & Yoanna Sukiyazova Bulgaria
26  Iliya Dobrev & Adriana Angelova Bulgaria

Round 2 (top 48)

27  Jurica Kavran & Tihana Vusic Croatia
28  Nedas Jonaitis & Smilte Paldauskaite Lithuania
29  Eduard Gabriel Ignat & Maria Luiza Jurgut Romania
29  Ivan Jarnec & Ana Ekart Slovenia
29  Jan Karban & Anna Riebauerova Czech Republic
29  Stefan Popa & Georgiana Dimitrescu Romania
29  Dmitry Ronzhin & Aleksandra Raskatova Russia
34  Daniel Bras & Anna Sloukova Czech Republic
34  Jaka Podgorsek & Katarina Marus Slovenia
34  Michael Ziga & Victoria Sauerwald Germany
37  Nikita Titov & Ilvina Nenasheva Russia
38  Cosmin Podariu & Catalina Miron Romania
39  Krisztian Kulják & Nikoletta Bálint Hungary
39  Daniel Vaclav & Petra Bacova Slovakia
41  Anton Bondarenko & Elizaveta Bondarenko Russia
42  Daniil Savin & Agata Pugacheva Russia
43  Dénes Szalai & Petra Balla Hungary
44  Dima Kusnir & Victoria Pinzari Moldova
44  Bence Mészáros & Liliana Balanescu Hungary
44  German Zernov & Polina Baryshnikova Russia
47  Ádám Szabó & Eszter Kovács Hungary
48  Zan Caks & Lara Stevancec Slovenia

Round 1 (top 69)

49  Evelin Capatina & Tatiana Balan Moldova
50  Juraj Bjelac & Renata Fayzerakhmanova Croatia
51  Boris Daskalov & Diana Encheva Bulgaria
52  Calogero Frisina & Jelena Balac Germany
53  Aljaz Planinsek & Kristina Zvonar Slovenia
54  Raul Dolomet & Carla Dukai Romania
54  Arkadiy Hulovskyy & Yana Mykytyk Ukraine
56  Gleb Zaytsev & Sofiya Danilyuk Russia
57  Uros Lazic & Marusa Pinter Slovenia
58  Benjamin Advic-Schmidt & Michelle Lackner Austria
59  Egor Shulgin & Irina Tyurina Russia
60  Jordi Ballesté & Carme Franch Valldeperez Spain
60  Raphael Nast & Victoria Nast Austria
62  Filip Filosevic & Lana Smailbegovic Croatia
62  Tilen Rac & Marusa Rako Slovenia
64  Rares Banu & Janine Lackner Austria
65  Lovro Perakovic & Lea Stanic Croatia
66  Raphael Resch & Ilena Steinkellner Austria
66  Bernhard Schimkowitsch & Andrijana Radojkovic Austria
68  Fabian Stiegler & Zorana Marinkovic Austria
69  Sergij Shushvar & Anna Gurik Ukraine
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}

{11}



Close the panel

sponsored items

You may also like




#{text}