Results from Austrian Open Championships - AOC Junior II Standard Saturday, 15 November 2014
Check how to advertise your product with us

Austrian Open Championships
Austria - Vienna Friday, 14 November 2014

AOC Junior II Standard Saturday, 15 November 2014

Final

1  Semen Khrzhanovskiy & Vitalina Bunina Russia
2  Maksim Pugachev & Kira Oksas Russia
3  Pavel Zaharenko & Mariya Davidova Russia
4  Kirill Pokorskiy & Ekaterina Avramenko Russia
5  Tiberiu Florin Stan & Daria Grigore Romania
6  Luciano Donato & Adele Diodati Italy
Do not like adverts?   Become a member!

Semi-final

7  Danila Mazur & Anastasiya Polonskaya Russia
8  Ivan Tlustenko & Darya Shpigel Russia
9  Kacper Czajka & Oliwia Drozdz Poland
9  Artem Tikhonravov & Sofiya Bobykina Russia
11  Erik Herbert Lohmus & Anna Dmitrienko Estonia
12  German Zernov & Polina Baryshnikova Russia

Quarter-final

13  Ivan Jarnec & Ana Ekart Slovenia
13  Jurica Kavran & Tihana Vusic Croatia
15  Marco Bodini & Anna Castelletti Italy
16  Krisztian Kulják & Nikoletta Bálint Hungary
17  Stepan Hartman & Sanela Los Chovancova Czech Republic
17  Nikita Velma & Polina Beloedova Russia
19  Eugen Petrisor Miu & Sandra Overballe Pedersen Denmark
20  Kirill Nikolaev & Marina Makarenko Russia
20  Maksim Tsenbalov & Viktoriya Rozhina Russia
22  Evgeniy Mironov & Anzhelika Tsareva Russia
22  Daniil Savin & Agata Pugacheva Russia
24  Iliya Dobrev & Adriana Angelova Bulgaria

Round 2 (top 48)

25  Dénes Szalai & Petra Balla Hungary
26  Gleb Naumkin & Varvara Drujinina Russia
27  Filip Kucman & Valéria Ziffová Terézia Slovakia
27  Igor Mikhaylovskiy & Diana Denisova Russia
29  Zan Caks & Lara Stevancec Slovenia
29  Viktor Deev & Alina Ageeva Russia
31  Matej Svoboda & Anna Stareckova Czech Republic
32  Nedas Jonaitis & Smilte Paldauskaite Lithuania
33  Igor Politsimako & Anastasiya Ivanova Russia
34  Dima Kusnir & Victoria Pinzari Moldova
35  Juraj Bjelac & Renata Fayzerakhmanova Croatia
35  Marin Bragis & Valeriya Topalo Moldova
35  Dmitry Ronzhin & Aleksandra Raskatova Russia
35  Daniel Vaclav & Petra Bacova Slovakia
39  Nikita Titov & Ilvina Nenasheva Russia
40  Georgi Kininchev & Yoanna Sukiyazova Bulgaria
41  Jiri Jaluvka & Natalie Vyduchova Czech Republic
42  Jaka Podgorsek & Katarina Marus Slovenia
43  Boris Daskalov & Diana Encheva Bulgaria
44  Michael Ziga & Victoria Sauerwald Germany
45  Roman Pecha & Katerina Srostlikova Czech Republic
46  Timofey Aleshin & Sofiya Kudinova Russia
46  Egor Shulgin & Irina Tyurina Russia
46  Jan Werthaim & Michelle Rennerova Czech Republic

Round 1 (top 68)

49  Georg Kiryakov & Hristiana Burgazlieva Bulgaria
49  Uros Lazic & Marusa Pinter Slovenia
49  Cosmin Podariu & Catalina Miron Romania
49  Stefan Popa & Georgiana Dimitrescu Romania
53  Konstantin Vasilevskiy & Angelina Nedbaylo Russia
54  Arkadiy Hulovskyy & Yana Mykytyk Ukraine
55  Bence Mészáros & Liliana Balanescu Hungary
56  Gleb Zaytsev & Sofiya Danilyuk Russia
57  Aljaz Planinsek & Kristina Zvonar Slovenia
57  Tilen Rac & Marusa Rako Slovenia
59  Evelin Capatina & Tatiana Balan Moldova
60  Patrik Seretin & Ema Pilic Croatia
61  Rares Banu & Janine Lackner Austria
62  Radu Samoila & Beatrice Maini Italy
63  Lovro Perakovic & Lea Stanic Croatia
64  Dávid Pikora & Eva Modlova Slovakia
65  Bernhard Schimkowitsch & Andrijana Radojkovic Austria
66  Filip Filosevic & Lana Smailbegovic Croatia
67  Bogdan Zaslavskij & Vladislava Hvits Ukraine
68  Sergij Shushvar & Anna Gurik Ukraine
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}

{11}



Close the panel

sponsored items

You may also like




#{text}