Results from German Open Championships - GOC Juvenile II Standard Friday, 12 August 2016
Check how to advertise your product with us

German Open Championships
Germany - Stuttgart Tuesday, 09 August 2016

GOC Juvenile II Standard Friday, 12 August 2016

Final

1  Nikita Sychev & Aleksandra Solomatova Russia
2  Grigorij Bozhevskij & Beata Lukyanchuk Russia
3  Egor Kazankin & Sofya Denisova Russia
4  Oleg Kolesnikov & Tatyana Zavertkina Russia
5  Aleksei Shaban & Aleksandra Chizhik Russia
6  Victor Eduard Pislaru & Georgiana Maria Mihalache Romania
Do not like adverts?   Become a member!

Semi-final

7  Vladimir Cebanu & Sofia Chiorescu Moldova
8  Razvan Zaharia & Ana Maria Tarzianu Romania
9  Alex Rusu & Maya Rusu Romania
10  Nikita Pavlov & Taisiya Malakhova Russia
11  Nikita Kilevoi & Anna Maria Pogrebnaja Estonia
12  Anton Siff & Katerin Matvejeva Estonia
13  Mateusz Stawowy & Sara Silva Poland
14  Ernests Aksels Dimants & Marija Pascenko Latvia

Quarter-final

15  Andrei Teletin & Malina Elena Constandache Romania
16  Kipras Burneikis & Barbora Martinkeviciute Lithuania
16  Maksim Tereshin & Ulyana Zelikovskaya Russia
18  Aleksandr Andronnikov & Irina Martyushova Russia
19  Ricards Krivins & Eva Gravere Latvia
20  Andrij Nikitonok & Zlatoslava Poluben Ukraine
21  Olegs Berzins & Anna Berzina Latvia
21  Ilya Dotsenko & Yasmin Irende Kazakhstan
21  Yaroslav Varypaev & Polina Kornienko Russia
24  Alans Orda & Arina Mohova Latvia
25  Maksim Grevtsev & Stefaniya Shahraj Russia

Round 2 (top 38)

26  Robert Stefan Pantazi & Alessia Ioana Morariu Romania
26  Vlad Turlas & Miruna Cosug Romania
28  Aleksander Johanson & Adriana Johanson Estonia
29  Mihails Jakovenko & Viktorija Bumane Latvia
30  Adrian Bodrug & Laura Rotaru Moldova
30  Gabriel Lucian Szabo & Mara Lechintan Romania
32  Jakub Dusa & Lara Hamranova Slovakia
32  David Florea & Marina Gincu Moldova
32  Alexandru Vatafu & Dea Floriana Ciuca Romania
35  Dumitru Popa & Paola Gutu Moldova
36  Cristian Popovici & Daria Bosaea Moldova
37  David Stefan Dumitrescu & Stefania Mihaela Stanciu Romania
38  Alexandru Antonio Dincea & Andreea Sinculet Romania

Round 1 (top 61)

39  Kipras Kura & Morta Batutyte Lithuania
39  Alexandru Stefan Padurariu & Anastasia Herman Romania
41  Peter Gabusi & Anna Maria Lukina Italy
41  Vadim Ivash & Ulyana Samohina Byelorussia
43  Arti Aavik & Milana Maasik Latvia
43  Nikita Nagailic & Emanuela Catana Romania
45  Maxim Crivitchii & Bianca Gritcul Moldova
45  David Parsegyan & Anastasiya Yusupova Russia
47  Valeriu Rusu & Bianka Buciko Moldova
47  Vladimir Vyrleev & Mariya Proshletsova Russia
49  Raphael Ilievsky & Mishel Surpin Lithuania
50  Paul Ioan Pascar & Timea Dozsa Romania
51  Jan Nemarnik & Nika Karacic Croatia
52  Martin Makarov & Keiri Semre Estonia
53  Hamada Hyusei & Sakura Saso Japan
53  Abaj Zejnulla & Darya Nikiforova Kazakhstan
55  Roderik Illes & Kornelia Kostalova Slovakia
55  Nikita Kulikov & Maria Heckel Germany
55  Mick Shrubstok & Kiana Barlow USA
55  Anton Yakovlev & Tatyana Popova Russia
59  Viktor Kröter & Anna Lytovchenko Germany
59  Arjan Steurer & Aleksandra Schürpf Switzerland
59  Po Cheng Tsao & Angela Chen Taiwan
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}

{11}



Close the panel

sponsored items

You may also like




#{text}